Zobacz, co możesz osiągnąć dzięki wypełniaczom dermalnym

Co mogą dla mnie zrobić wypełniacze dermalne?

Nie jest tajemnicą, że starzenie się skóry wpływa na jej wygląd, powodując powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Chociaż nasz zespół lekarzy medycyny estetycznej w The Cosmetic Skin Clinic nie może cofnąć lat, możemy pomóc przywrócić skórze bardziej młodzieńczy, odświeżony wygląd.

Jaki jest odpowiedni wiek na zastosowanie wypełniaczy dermalnych?

Wszystko zależy od przyczyny poddania się zabiegowi. Niektórzy pacjenci w wieku 30 i 40 lat stosują wypełniacze w celu poprawy urody lub zapobiegania pierwszym oznakom starzenia się, natomiast inni pacjenci w wieku 50 lat i starsi stosują wypełniacze, gdy ich skóra jest mniej jędrna i zaczynają się na niej pojawiać drobne linie i zmarszczki. Można je również stosować w celu zniwelowania zwiotczenia skóry. Niezależnie od wieku i problemów, wypełniacze skórne mogą być stosowane u mężczyzn i kobiet w każdym wieku.

Co dzieje się z naszą skórą, gdy się starzejemy?

Nasz organizm naturalnie wytwarza substancję zwaną kwasem hialuronowym, która odpowiada za nawilżenie skóry i utrzymanie składników odżywczych w skórze. Niestety, z wiekiem nasz organizm produkuje mniej kwasu hialuronowego (HA), co skutkuje pojawieniem się oznak starzenia. To właśnie wtedy zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra zaczyna tracić jędrność. Wstrzykujemy żel z kwasem hialuronowym w określone obszary twarzy, aby zlikwidować drobne linie i zmarszczki oraz przywrócić objętość, aby przywrócić równowagę i kontur twarzy, dzięki czemu skóra otrzymuje zastrzyk HA w tych obszarach, które zostały poddane zabiegowi.

Czy wypełniacze dermalne są odwracalne?

Jeśli jesteś osobą, która po raz pierwszy poddaje się zabiegom kosmetycznym, możesz mieć pewne zastrzeżenia i wahać się, czy poddać się temu zabiegowi.

Używamy tylko wypełniaczy dermalnych, które są zatwierdzone przez FDA i półtrwałe, co może trwać od 6 do 9 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet dłużej, w zależności od tego, jakiego wypełniacza użyjemy. Możemy odwrócić działanie wypełniaczy, jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatu, używając specyficznego enzymu zwanego hialuronidazą, który może rozpuścić wypełniacz, ale to zawsze powinno być w pełni omówione z lekarzem prowadzącym.

Czy zabieg jest bezpieczny i obarczony niskim ryzykiem?

Podczas gdy wyniki leczenia i doświadczenia mogą się różnić w zależności od osoby, jesteś w najlepszych możliwych rękach w przypadku tej procedury. Nasz zespół lekarzy został specjalnie wyselekcjonowany i przeszedł indywidualne szkolenie oraz otrzymał mentoring od naszej założycielki, dr Tracy Mountford, która jest uznawana za jednego z najlepszych lekarzy zajmujących się wypełniaczami w Wielkiej Brytanii.

Czy rezultaty są trwałe?

Młodszym wyglądem skóry można się cieszyć przez okres od dziewięciu do osiemnastu miesięcy. Po tym czasie może zaistnieć potrzeba uzupełnienia kwasu hialuronowego poprzez dodatkowe zabiegi podtrzymujące. Lekarz poinformuje, kiedy należy zgłosić się na wizytę konserwacyjną.

Czy wypełniacze dermalne są stosowane głównie do zabiegów przeciwstarzeniowych?

Wypełniacze mogą być stosowane przez zdecydowaną większość osób w celu uzyskania młodszego wyglądu skóry, ale można je również stosować w celu zmiany kształtu nosa.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego może dodać subtelne niuanse do struktury twarzy, w tym nosa, co może znacznie ją uwydatnić. Bardzo pozytywne rezultaty można uzyskać poprzez minimalną interwencję dla maksymalnego zysku.