Zabieg zamykania naczyń - pajączki i nadmierne rumieńce na twarzy

Zabieg usuwania naczyńPopękane lub rozszerzone naczynka krwionośne to zmora niejednej kobiety. W wyniku takiej przypadłości na skórze powstają tzw. pajączki i czerwone wykwity na policzkach – rumieńce. Niestety problemy naczynkowe możemy przejąć w genach po naszej rodzinie – rodzicach czy dziadkach. Są one także efektem problemów hormonalnych. Osoba, której naczynia krwionośne są zbyt płytko umiejscowione z skórze mają bardzo duże prawdopodobieństwo, iż dotknie je owa przypadłość. Poprzez upływ czasu, osadzają się one niżej, zmiany te powodują ich ciągłe poszerzanie. Rumieniec i pajączki pojawiają się najpierw na policzkach, później również na czole oraz szyi, a zasięg „rażenia” staje się coraz większy.

rumieńce na twarzyProblem pojawia się najczęściej podczas największej aktywności hormonów w organizmie człowieka, mianowicie towarzyszy dojrzewaniu i menopauzie. Takie dolegliwości częściej przytrafiają się kobietą niż mężczyzną. Nie każdy jednak wie, iż rozszerzeniu naczynek sprzyja nieodpowiednia dieta - jedzenie ostrych i zbyt gorących potraw, picie alkoholu, bardzo mocnej i aromatycznej herbaty oraz kawy, a także palenie papierosów. Nie wskazane są także dla nadwrażliwców częste wizyty w solarium, saunie lub na słońcu. Jak każdą skórę trzeba, także skłonną do pękania naczynek trzeba chronić przed różnymi czynnikami atmosferycznymi np. wiatrem, deszczem, zimnem, mrozem.

pajączki na twarzyNegatywnie wpływają na nią też wszelkiego rodzaju odżywki i sterydy, peelingi mechaniczne, żele złuszczające naskórek, ponieważ działają one na skórę jeszcze bardziej drażniąco i przyczyniają się do powstawiania rumieńców. Większość z nas nie zwraca na to uwagi, ale należy pamiętać także o tym, aby nasz stan emocjonalny utrzymywał się w jako takiej stabilizacji, ponieważ silne negatywne lub pozytywne emocje również prowadzą do pękania naczynek. Intensywny wzrost poziomu hormonów, podnosi ciśnienie i na skórze pojawiają się niechciane zaczerwienienia i pajączki. Zabieg dzięki, któremu możemy się ich pozbyć jest bardzo łatwy i bezbolesny. Polega na intensywnym naświetlaniu wiązami światła z lasera miejsc chorych.