Usuwanie zmian naczyniowych metodą IPL – zalecenia

usuwanie zmian naczyniowychAby zabieg taki przyniósł oczekiwany efekty, musi być powtarzany kilkakrotnie co 3-4 tygodnie. Jest to bardzo ważne, bowiem jeżeli będziemy z tym zwlekali, to skuteczność zabiegu nigdy nie będzie dla nas w pełni zadowalająca. Przez minimum miesiąc po wykonaniu zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zakazu opalania się czy nawet wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Nie należy również wycierać ręcznikiem czy gąbką skóry w miejscach, w których zabieg został wykonany. Istnieje również szereg środków i specyfików, których koniecznie należy się wówczas wystrzegać.

usuwanie zmian naczyniowych laseremSą to kosmetyki i leki złuszczające skórę ( należy je odstawić minimum tydzień przed wykonaniem zabiegu). Na miesiąc przed zabiegiem należy przestać korzystać z kremów zawierających witaminę C, retinol i kwasy owocowe W żadnym wypadku nie wolno stosować żadnych kosmetyków czy mydła produkowanych na bazie alkoholu. Przez miesiąc po zabiegu zakazane są leki uczulające na słońce - dziurawiec i nagietka oraz leki z dodatkiem retinoidów. Bardzo ważnym zadaniem jest zapewnienie skórze intensywnego natłuszczania już po wykonaniu zabiegu – w tym celu zaleca się stosowanie kremu panthenol, alantan lub bephanten.

laserowe usuwanie zmian naczyniowychEfekty wykonanego zabiegu mogą znacznie różnić się od siebie, bowiem praktycznie każda skóra potrafi reagować na to zupełnie inaczej. W miejscach poddawanych naświetlaniu mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia czy rumieńce – zazwyczaj jednak znikają one po kilku godzinach. Nieco dłużej, bo około 7 dni utrzymują się niewielkie strupki na skórze. Po wykonaniu zabiegu trzeba zapewnić skórze odpowiednią ochronę przed światłem słonecznym. Bardzo ważne jest także uzupełnianie występujących wówczas niedoborów witaminy C.