Sposoby na skuteczne zamykanie naczynek – mikrobermabrazja, laser, krioterapia

metody usuwania naczynekPrzed przystąpieniem do zabiegu laserowego zamykania rozszerzających się naczynek dobrze jest wykonać mikrodermabrazję, która skutecznie przygotowuje do tego naszą skórę. Wykorzystywane są przy niej minerały takie jak kwarc,tlenek glinu czy korund, za pomocą których usuwana jest warstwa rogowa naskórka. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że jest on w stu procentach bezpieczny oraz bezbolesny, a ponadto nie trwa zbyt długo, choć powinniśmy nieco przygotować się do niego we własnym zakresie, przede wszystkim na minimum pięć dni przed jego wykonaniem należy ograniczyć stosowanie kremów do twarzy i wycieranie jej szorstkimi gąbkami.

sposoby usuwania naczynekPrzez kilka godzin po wykonaniu zabiegu możemy odczuwać na skórze lekkie pieczenie i mrowienie, które jest jednak zupełnie naturalną reakcją. Ponadto przez minimum dwa dni powinniśmy unikać później opalania i wystawiania skóry na zbyt intensywne promienie słoneczne. Laserowo usuwa się przede wszystkim te głębsze zmiany naczyniowe, z którymi nie mogą poradzić sobie żadne inne rozwiązania. W głębi struktury naszej skóry obecny jest specjalny czerwony barwnik, który pochłania docierające do niego światło lasera; w procesie tym odparowana zostaje cała woda z naczynek, co prowadzi do ich zanikania – po ich zniszczeniu są one wchłaniane przez organizm. W wielu przypadkach wystarczy jedno wykonanie zabiegu, ale czasami okazuje się, że musimy poddawać mu się dwa lub trzy razy, aż do uzyskania zadowalających efektów.

sposoby na usunięcie naczynekCo więcej, zabieg ten jest zupełnie bezbolesny – czasami można poczuć jedynie lekkie pieczenie, które jednak nie trwa zbyt długo. Innym zabiegiem jest krioterapia, w czasie której naczynka są zamrażane ciekłym azotem. Być może brzmi to nieco strasznie, ale zabieg jest w praktyce zupełnie bezbolesny oraz w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Jego skuteczność jest jednak uzależniona od naszych indywidualnych warunków fizycznych, przez co nie zawsze otrzymamy tu zadowalające efekty. O wyborze odpowiedniego dla siebie zabiegu oprócz skuteczności decydują zwykle kwestie ekonomiczne – warto wiedzieć, że koszt jednorazowego wykonania zabiegu laserem to około 1500 zł, choć oczywiście istnieją tańsze rozwiązania.