Skleroterapia – zabieg zamykania naczynek

zabieg skleroterapiiJednym z najważniejszych rodzajów zabiegu skleroterapii jest zabieg wykonywany za pomocą metody Tesarriego. Wykorzystuje ona specjalną piankę obliteracyjną, która za pomocą specjalnych, bardzo cienkich igieł wstrzykiwana jest bezpośrednio do żyły pacjenta. Przylega ona do ścianek żyły tylko w konkretnych miejscach, pozwalając między innymi na skuteczne leczenie żylaków. Kolejnym rodzajem jest mikroskleroterapia, wykorzystywana głównie przy leczeniu drobnych żyłek. Również i tutaj środek jest wstrzykiwany do żył za pomocą niewielkich igieł insulinowych, aby móc wykonać to faktycznie dokładnie, lekarz przeprowadzający zabieg musi korzystać ze specjalnych okularów powiększających albo specjalnej technologii naświetlenia.

usuwanienie naczynek skleroterapiaZabieg poprzedzony jest przez wykonanie badania dopplerowskiego. Zazwyczaj nie trwa on dłużej niż 30 minut, nie jest również zbyt inwazyjny, dzięki czemu pacjent może od razu po jego wykonaniu wrócić do normalnego życia. Skutkiem ubocznym mogą tu być przebarwienia na skórze, które jednak znikają same maksymalnie po sześciu miesiącach od wykonania zabiegu. Około trzy dni po wykonaniu mikroskleroterapii konieczne jest noszenie specjalnego opatrunku uciskowego, według zaleceń lekarza. W niektórych przypadkach jeden zabieg nie jest wystarczający do uzyskania w pełni zadowalających efektów, i może być potrzebne jego powtórzenie.

usuwanie naczyń skleroterapiaSkleroterapia może być również wykonywana przy pomocy technologii oświetlania naczyniowego – polega to na użyciu specjalnego światła do naświetlania naczyń krwionośnych. Jest to znacznie skuteczniejszy i zupełnie nieinwazyjny zabieg, przy którym ponadto nie występują żadne ze wspomnianych wyżej efektów ubocznych. Technologia ta pozwala na zlokalizowanie naczynek na głębokości nawet do 1 cm, dzięki czemu za jej pomocą można leczyć bardziej zaawansowane już dolegliwości.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat zabiegu skleroterapii