Rzeźbienie linii szczęki za pomocą wypełniaczy do skóry podbródka

Co się stanie, gdy zestarzejemy się na podbródku?

Gładko wyprofilowany lub idealnie wycięty podbródek jest celem wielu z nas, szczególnie w miarę starzenia się. W trakcie procesu starzenia zaczynamy tracić nośne struktury tłuszczowe w tym kluczowym dla nas obszarze twarzy. Kiedy w średnim wieku łączy się to z naturalną recesją dziąseł i utratą kości, może to pozostawić naszą dolną część twarzy w mniej optymalnym stanie.

Gniecenia podbródka poniżej ust również rozwijają się w miarę jak tracimy kolagen w tym obszarze, a po pięćdziesiątce mięsień mentalis staje się nadpobudliwy, aby zrekompensować obwisłość skóry, co powoduje, że jego wygląd staje się kamienisty lub wgłębiający. Na szczęście wypełniacze skórne podbródka są tutaj, aby przeciwdziałać tym procesom.

Trend "Zdefiniowanej Szczęki" jest tutaj

Jeśli rzucisz okiem na dane Google Trend, zauważysz, jak "na żądanie" stała się dobrze zdefiniowana linia szczęk w ciągu ostatnich kilku lat. Począwszy od 2015 r. poszukiwania "wypełniacza linii żuchwy" stały się bardzo popularne, a media społecznościowe uświadomiły nam, że zabiegi dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet pomagają w uzyskaniu wyprofilowanej linii żuchwy bez konieczności przeprowadzania operacji. Dlatego właśnie wypełniacze szczękowe są obecnie uważane przez wielu za opcję numer jeden w zakresie osiągania idealnego kształtu podbródka.

Co to jest wypełniacz do podbródka?

Wypełniacz podbródka to niechirurgiczny zabieg powiększenia podbródka, który przywraca proporcje i harmonię twarzy. Optymalizacja podbródka za pomocą wypełniacza skórnego tworzy definicję i symetrię w dolnej trzeciej części twarzy. Może on pomóc w walce z efektami zwiotczenia i zagniecenia skóry spowodowanymi starzeniem się.

Proces ten można osiągnąć dzięki zabiegowi chirurgicznemu, ale wiąże się on z przestojami z zasinieniami i obrzękami, które mogą utrzymywać się nawet do sześciu tygodni po zabiegu. Jednak minimalnie inwazyjne zabiegi, takie jak wypełnianie podbródka skórnego, oferują opcję szybkiego mocowania przy minimalnych komplikacjach lub przestojach.

Kto powinien wziąć pod uwagę Dermal Chin Fillers?

Wypełniacze podbródka są idealne dla każdego, kto chce na nowo zdefiniować swoje proporcje twarzy, aby poprawić swój ogólny wygląd. Każdy, kto chce uzyskać wyraźnie lepszy profil boczny lub czołowy, powinien rozważyć zastosowanie wypełniaczy skóry podbródka. Wiele osób robi to obecnie we wszystkich grupach wiekowych i płciowych. Według ostatnich statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Estetycznej (ASAPS), na przykład, procedury poprawy linii szczęki zwiększyły się o 20% tylko w 2019 roku.

Wypełniacze podbródka dla każdego

Dla bardziej dojrzałych pacjentów wypełniacze podbródka są idealne do walki z kurczeniem się kości szczęki, podgardla i obwisłej szyi. Poprzez wstrzyknięcie wypełniacza na spodniej stronie podbródka, podbródek wydłuża się w celu usunięcia obwisłych fałdów, podczas gdy wstrzyknięcie wypełniacza na przedniej części podbródka, a po bokach może pomóc zminimalizować pojawienie się podudzi i zmarszczek, które wychodzą w dół od ust.

Wypełniacze podbródka mogą być również stosowane w sposób strategiczny, aby subtelnie poprawić profil twarzy u młodszych pacjentów. Linia szczęki może wyglądać bardziej kanciaście i rzeźbić, co daje pacjentom pożądaną jakość filmowej gwiazdy.

Niezależnie od celu, najlepiej jest najpierw porozmawiać z lekarzem specjalistą przed podjęciem tego zabiegu, aby ustalić właściwe obszary. W niektórych przypadkach osoby mogą odnieść większe korzyści, jeśli połączą wypełniacz skórny na podbródku z wypełniaczami na innych obszarach linii żuchwy.

Na czym polega zabieg z użyciem wypełniacza do podbródka?

Proces powiększania podbródka za pomocą wypełniaczy polega na wstrzykiwaniu żeli z kwasem hialuronowym w celu uzupełnienia obszarów o utraconej objętości. Umiejętne umieszczenie zastrzyków z wypełniaczem posłuży do podniesienia i rewolumulacji wybranego obszaru, aby przywrócić utracony kształt, jednocześnie wygładzając linie, obwisłość i zmarszczki w tym procesie.

Niektórzy pacjenci mogą wymagać zabiegów łączonych, aby nadać większą wyrazistość obszarowi podbródka. Na przykład, pacjent może potrzebować redukcji tkanki tłuszczowej podbródka podczas zaciskania obszaru wzdłuż szczęki i podbródka za pomocą dodatkowych wypełniaczy w celu uzyskania bardziej opływowego wyglądu. Rezerwując konsultację z lekarzem, można określić najlepsze podejście do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Najlepsze zabiegi z użyciem wypełniaczy do podbródka

Juvéderm i Restylane to dwa najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne, zatwierdzone przez FDA wypełniacze skórne w branży. Dlatego też używamy ich w naszych procedurach napełniania podbródka. Zabiegi te to naturalnie biodegradowalne żele z kwasem hialuronowym, które ściśle naśladują własne, naturalnie wytwarzane przez organizm magazyny kwasu hialuronowego. Wstrzyknięte tuż pod powierzchnię skóry przywracają jej objętość w wybranych miejscach, jednocześnie zmiękczając i nawilżając skórę.

Zastrzyki te wspomagają również produkcję kolagenu i elastyny, dwóch ważnych naturalnych białek, które utrzymują strukturę objętościową skóry. Piękno obu tych preparatów wzmacniających skórę polega na tym, że słyną one z długotrwałych efektów i super naturalnego wykończenia, dzięki czemu po zabiegu nie będziesz wyglądać szorstko lub przesadnie.

 

Czy zabiegi z użyciem wypełniaczy do podbródka wiążą się z przestojami?

Niewiele jest przestojów na zabiegi z użyciem wypełniacza do podbródka i możesz od razu wznowić normalne czynności. Ale u niektórych osób może wystąpić niewielki obrzęk lub siniaki kilka dni po zabiegu. Jednak większość pacjentów wraca do normalnej aktywności natychmiast, bez żadnych skutków ubocznych.

Jakie rezultaty można osiągnąć stosując wypełniacz do podbródka?

Wypełniacze do skóry podbródka dają uniesiony i wyprofilowany wygląd natychmiast po zastosowaniu zastrzyku. Zabieg jest również znany z długotrwałych efektów, a typowy pacjent odczuwa pozytywne efekty 9-12 miesięcy po jego zastosowaniu.