Podnoszenie twarzy wypełniaczami

Osiągnięcie podnośnika świątynnego

Wiele osób zna siłę wypełniaczy skórnych, jeśli chodzi o przywrócenie sprężystości linii szczęki lub nadanie ustom olśniewającego zastrzyku. Ale co ze świątyniami? Ten często zapominany obszar twarzy również zasługuje na uwagę, jeśli chodzi o wypełniacze skóry.

Powodem jest to, że utrata objętości w skroniach może mieć duży wpływ na resztę twarzy. Celując w zagłębienia skroniowe za pomocą iniekcji wypełniacza skórnego, pacjenci mogą uzyskać podniosły wygląd w sposób niechirurgiczny. To jak mini lifting twarzy, bez konieczności stosowania skalpeli.

Dlaczego świątynie mają znaczenie, jeśli chodzi o piękno twarzy

Twoje skronie nadają Twojej górnej części twarzy gładki i wyprofilowany wygląd. Świątynie to małe, płaskie obszary, które znajdują się na krawędzi brwi, biegnące aż do czubka ucha i do linii włosów. Pomagają one określić i ukształtować młodzieńczą twarz, gdy jest ona pulchna i pełna.

U młodszych osób, pełne skronie pomagają wyścielić twarz z kości, pomagając jej kształtować się miękko, a twarz zamienia się w cieńszą szczękę. W ten sposób u kobiet tworzy się słynna "twarz w kształcie serca", a u mężczyzn solidnie zarysowana twarz w górnej części. Dlatego też świątynie z pełną twarzą są kluczem do stworzenia dobrze uformowanego i zrównoważonego wyglądu twarzy.

Dlaczego tracimy objętość w świątyniach?

Wraz z wiekiem obszar skroni zaczyna tracić kość i tłuszcz. Nasza skóra traci również kolagen w tempie około 1% rocznie, niezbędne białko, które pomaga zachować sprężystość i jędrność skóry. Jednak w miarę zaniku kości, tłuszczu i kolagenu nasza skóra stopniowo traci swoje rusztowanie, co prowadzi do zwiotczenia i wydrążenia skóry.

Kiedy dochodzi do tego w okolicach skroni, między brwiami, linią włosów i policzkami może tworzyć się wklęsła lub "zapadnięta" depresja, nadając nam wygląd "zagłębienia". Opadająca skóra wokół skroni może również pogorszyć wygląd kurze łap, zmuszając jednocześnie naszą ogólną twarz do przyjęcia mniej zaokrąglonego wyglądu.

Kto jest podatny na wydrążone skronie?

Osoby szczupłe cierpią na większą utratę objętości w skroniach, ponieważ mają mniejsze podparcie w postaci tkanki tłuszczowej. Ci, którzy również stracili dużo na wadze lub ci, którzy często ćwiczą, są również bardziej podatni na zagrożenia.

Zazwyczaj ubytek objętości zaczyna się przyspieszać pod koniec lat dwudziestych, ale może nie być w pełni zauważalny, dopóki nie dotrą do późniejszych etapów życia.

Utrata objętości w tym obszarze może nie być nawet odbierana, ponieważ wiele osób po prostu nie zdaje sobie sprawy, że świątynie również się starzeją. Dopiero po zabiegu wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak skuteczne może być leczenie wypełniaczem świątyni.

Co to jest wypełniacz świątyni?

Wypełniacze do świątyń to niechirurgiczne zastrzyki, które ożywiają świątynie jak mini lifting twarzy. Za pomocą biodegradowalnego żelu z kwasem hialuronowym (HA) doprowadzają one wilgoć i objętość z powrotem do obszaru skroniowego.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym cukrem, który pomaga utrzymać pulchnącą i nawilżoną skórę poprzez zatrzymywanie wody. Poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego z powrotem do zubożałych obszarów świątyni, magazyny kwasu hialuronowego, które z czasem uległy zmniejszeniu, są uzupełniane.

Korzyści dla urody wynikające z zastosowania wypełniaczy do świątyń; mini lifting twarzy bez operacji

Zastrzyki wypełniające świątynię mogą zapewnić mini lifting twarzy bez konieczności przeprowadzania operacji. Po wstrzyknięciu HA działa jak nadmuchana poduszka podtrzymująca tkanki, które straciły objętość lub elastyczność. Tak więc, przywracając tę poduszkę, obszar skroniowy danej osoby zostaje zauważalnie odtworzony i przywrócony do młodzieńczego wyglądu.

Świątynie wpływają również na struktury, które je otaczają, więc poprzez rewolucje tego obszaru, przywraca się mu krągłość twarzy. Poprzez wzmocnienie rusztowań, zmiany w dolnych partiach twarzy, takich jak linie policzków i nos-usta, są również zminimalizowane.

Osoby często nie mogą uwierzyć, jak wielką różnicę może zrobić wypełniacz świątyni. Wielu pacjentów zgłosiło, że czuje się nawet 5 lat młod szy po jednym zabiegu podniesienia skroni.

Najlepsze preparaty wypełniające do podniesienia skroni

Jednymi z najlepszych wypełniaczy do liftingu skr oni są te, które tonizują i ujędrniają skórę w delikatny, szczotkowany powietrzem sposób. W Kosmetycznej Klinice Skóry stosujemy wyłącznie najwyższej jakości, zatwierdzone przez FDA, zabiegi wykonane z biokompatybilnych materiałów o sprawdzonym, długotrwałym działaniu. Wypełniacze o dużej gęstości, takie jak Radiesse, Restylane i Juvéderm Voluma, są bardziej wytrzymałe, dzięki czemu idealnie nadają się do pielęgnacji okolic skroni. Strefa ta ma tendencję do ostrzejszego wydrążania się niż inne, dzięki połączonej utracie kości, tłuszczu i kolagenu.

Zastosowanie grubszych wypełniaczy do unoszenia świątyni daje również dodatkowe korzyści w postaci dłuższego czasu trwania zabiegów, takich jak Juvéderm Voluma, trwających np. do osiemnastu miesięcy.

Jednak średni czas trwania jest różny w zależności od pacjenta. Konsultacja z przeszkolonym specjalistą kosmetycznym pomoże Ci zrozumieć, jaki zabieg jest najlepszy dla Twoich potrzeb, jednocześnie określając oczekiwany czas trwania rezultatów.

Dowiedz się więcej o wypełniaczach świątyni

Jak w przypadku wszystkich zabiegów, pierwszym krokiem przy rozważaniu wypełniaczy skórnych w skroniach jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji. Etap ten jest niezbędny. Pozwala ona specjalistom w dziedzinie kosmetyki zrozumieć cele związane z pielęgnacją skóry przy jednoczesnym zapewnieniu, że zalecane wypełniacze są najbardziej odpowiednie dla potrzeb związanych z wydrążeniem skroni i utratą objętości.