Na czym polega zabieg zamykania naczyń

zabieg usuwania naczyń Zaczerwienienie na skórze oraz tak zwane pajączki to najczęściej konsekwencja zmian, do których dochodzi w obrębie naczyń krwionośnych. Naczynka rozszerzają się gwałtownie, a choć przyczyny tego zjawiska mogą być różne (stres, różnice temperatur, mróz, ciepło, wzrost ciśnienia), efekt jest zawsze ten sam. Na skórze pojawia się rumień, gdy zaś dojdzie do jego utrwalenia się powstają pajączki. To właśnie dlatego tak duże znaczenie ma profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja skóry. Gdy zapobieganie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, należy przystąpić do leczenia, w czym najbardziej pomoże nam zabieg z wykorzystaniem lasera.

na czym polega zabieg usuwania naczyńMoże on niszczyć głęboko ukryte pod skórą naczynia o dużej średnicy, ma przy tym nie tylko duże spectrum zastosowań, ale i możliwość zminimalizowania ryzyka uszkodzenia tkanek. Jest to nie tylko najbezpieczniejszy, ale i najszybszy sposób na uporanie się z naczynkami. Sam laser to urządzenie, które generuje bardzo intensywny promień światła. Właśnie on ingeruje w żywą tkankę i dokonuje określonych zmian w jej obrębie. Proces ten określany jest często mianem kontrolowanego oparzenia, w czasie jego trwania światło dociera przy tym w głąb naczynia. Tam następuje jego absorbcja, a barwnik zawarty w czerwonych krwinkach doprowadza do jego zamiany na energię cieplną. Ciepło sprawia, że z tkanki odparowuje woda, a suche elementy naczynia zapadają się. Proces ich wchłaniania przyczynia się do ich całkowitego zaniku, mówimy przy tym o procesie, który nie skutkuje powikłaniami i infekcjami.

co to jest laserowe usuwanie naczyńZabieg może być wykonywany bez względu na porę roku, choć wcześniej konieczna jest konsultacja z lekarzem i wykluczenie ewentualnych chorób żył. Sam laser jest skuteczny przede wszystkim dlatego, że energia jego fali jest pochłaniana przez wchodzącą w skład naczynek hemoglobinę. To właśnie ten proces sprawia, że dochodzi do ścięcia krwi, a naczynko, które dotychczas było widoczne – znika. Atutem zabiegu jest między innymi to, że jest on niemal bezbolesny, lekkie ukłucie lub pieczenie pojawia się przy tym wyłącznie w momencie strzału lasera. Niekiedy po zabiegu mamy do czynienia z siniakami lub obrzękami, utrzymują się one jednak maksymalnie przez kilka dni.