Laserowe zamykanie naczynek - pajączki

usuwanie naczynek laseremTeleangiektazje, czyli znane powszechnie pajączki, są drobnymi naczynkami krwionośnymi, które uległy rozszerzeniu lub dostały się zbyt blisko zewnętrznych warstw skóry. Powstają głównie na nogach i twarzy, mogą dotykać osób w każdym wieku, a ich kolor zależy od tego, jaki typ naczynia krwionośnego uległ malformacji. Pajączki mogą mieć charakter pojedynczych szlaczków na skórze lub mogą występować w większych skupiskach. Duże grupy nieprawidłowych naczynek wyglądają jak pajęcze sieci i stąd właśnie ich potoczna nazwa. Jest to na pewno poważny problem kosmetyczny wymagający korekcji, ale może to być też objaw poważniejszych problemów zdrowotnych, zwłaszcza jeśli pojawiają się regularnie na nogach i maja siny kolor (geneza żylna). Nie należy ich lekceważyć.

Najlepsza metoda usuwania teleangiektazji

usuwanie pajączkówMetod usuwania pajęczaków jest wiele. Szeroko stosuje się lasery argonowy, neodymowy, CO2 oraz od niedawna laser barwnikowy (dye laser). Działa on na zasadzie celowania w barwnik, co jest wyjątkowo skuteczne przy mocno widocznych zmianach, ale może powodować odbarwienia. Skuteczność stosowanych metod zależy miedzy innymi od tego, którą z nich wybierzemy, jak dobre będzie wykorzystywane urządzenie oraz od tego, jak wielkie i gdzie usadowione są zmiany. Najlepszą opcją przy eliminowaniu rozległych zmian jest E-LIGHT. Nie ma blizn, a odbarwienia znika jaw przeciągu 14 dni.

Likwidacja pajączków

laserowe usuwanie pajączkówŚwiatło lasera trafia bardzo precyzyjnie w przebarwioną tkankę, co pozwala na skuteczne dokonanie zmian właśnie tam, gdzie są one potrzebne. Drobne naczynka usuwa skutecznie już nawet jeden zabieg, chociaż w przypadku gęstych i większych sieci niezbędne są jego powtórzenia. Sprawa wygląda identycznie w przypadku pajączków koloru sinego. W trakcie zabiegu wykorzystuje się laser do wygenerowania światła o odpowiedniej długości fali. Pozwala to na dostarczenie energii do czerwonych krwinek, rozgrzania jej i za jej pomocą zniszczenia ścianek naczyń. Organizm usuwa ich pozostałości samodzielnie. Zabieg nie boli, chociaż występuje pewny dyskomfort. Nie ma też ryzyka infekcji, a występowanie rumieńca czy siniaka związane jest raczej tylko z eliminacją wyjątkowo dużych pajęczaków.

Zobacz jak wygląda zabieg usuwania naczynek