Laserowe zamykanie naczynek - opis zabiegu

jak usunąć naczynkaBez względu na to, czy mamy do czynienia z trądzikiem różowawym, naczyniakami, czy też pajączkami, zmiany skórne, które wywołują rozszerzone naczynia krwionośne są postrzegane jako poważny problem estetyczny. Często rzutują one na całe życie osób zmagających się z tym problemem warto więc wiedzieć, że dzięki laserowemu zamykaniu naczynek znajduje on rozwiązanie. Przegląd zalet omawianej tu metody wypada rozpocząć od tego, że pozwala ona na radzenie sobie ze zmianami naczyniowymi o zróżnicowanym charakterze, nie bez znaczenia jest jednak i to, że poprawia ona nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i samopoczucie pacjenta. Zabieg znany jest i z tego, że nie wiąże się z poważnym ryzykiem powikłań, gdy zaś mówimy o naczyniach krwionośnych na nogach, może być traktowany jako jedna z najbardziej wartościowych alternatyw dla skleroterapii.

zabieg usuwania naczynekOczywiście, trudno liczyć na olśniewające efekty już po jednej sesji, zazwyczaj mamy więc do czynienia z kilkoma zabiegami w kilkutygodniowym odstępie czasu. Warto wspomnieć też o tym, że laserowe usuwanie naczynek nie jest bolesne, a ewentualne siniaki i obrzęki będące skutkami ubocznymi zabiegu znikają po maksymalnie kilku dniach. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, chcąc się jednak chronić przed ewentualnymi skutkami ubocznymi nie powinniśmy zapominać o nawodnieniu organizmu tuż przed poddaniem się mu. Z tego samego powodu w dzień poprzedzający zabieg nie zaleca się przesadnej aktywności fizycznej oraz picia alkoholu. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany, choć w zdecydowanej większości przypadków nie przekracza dwudziestu minut. Tu duże znaczenie ma przede wszystkim to, jakiego obszaru dotyczy i jak poważne są niedoskonałości, z którymi chcemy sobie poradzić, choć nie bez znaczenia jest również wrażliwość pacjenta.

laserowe usuwanie naczynekW czasie trwania laserowego usuwania naczynek zarówno pacjent, jak i lekarz korzystają ze specjalnych okularów, tuż przed nim pacjenta poddaje się zaś testowi pozwalającemu na ustalenie, jaka energia lasera będzie dla niego optymalna. Sam zabieg polega na emitowaniu wiązki światła, która musi dotrzeć do naczynia krwionośnego. Tam absorbuje ją hemoglobina, proces termolizy przyczynia się zaś do wytwarzania energii cieplnej wysuszającej ścianki naczynia. Gdy nie ma w nich już wody dochodzi nie tylko do wysuszenia, ale i do zapadnięcia i obumarcia naczyń, widoczne przestają być więc i nieestetyczne zmiany skórne. Gdy zmiany nie są duże skuteczny może okazać się już jeden zabieg, zazwyczaj jednak jest on powtarzany dwa lub trzy razy.