Leczenie bólu ramion

Kiedy przychodzi do przebrnięcia przez dzień, twoje ramiona nie odgrywają małej roli. Od jedzenia po noszenie dziecka do łóżka, Twoje ramiona ciężko pracują, wspierając Twoje ramiona i ręce. Tak więc, kiedy pojawia się ból ramion, może on mieć zaskakująco duży wpływ na Twoje życie, przez co trudno go zignorować - a Ty nie powinieneś ignorować bólu ramion.

Specjaliści ortopedzi zajmują się szerokim zakresem zagadnień związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, od głowy do palców. Naszym celem jest pomoc naszym pacjentom w odzyskaniu bezbolesnej mobilności. Im wcześniej będziemy mogli interweniować, tym lepszy będzie rezultat.

Oto spojrzenie na wiele czynników powodujących ból ramion oraz na to, kiedy należy szukać leczenia.

Krótkie spojrzenie na anatomię Twojego barku

Jeśli chodzi o ból ramion, ważne jest, aby zrozumieć, jak złożona i krucha jest ta struktura. W sercu barku znajduje się staw kulowo-kręgowy, który łączy ramiona z ciałem. Ta kula i gniazdo są bardzo płytkie, co pozwala na tak szeroki zakres ruchu. (Wiatraczek na chwilę, aby naprawdę docenić ten zakres ruchu.) Ale oznacza to również, że Twój staw ramienny jest z natury niestabilny, z założenia.

Trzymając ramię do ciała jest pasmo tkanek łącznych zwanych mankietem rotatora, który jest połączony z innymi tkankami miękkimi, takimi jak twoje labrum, aby zapewnić wsparcie, amortyzację i ruch.

Zadaniem tych tkanek miękkich jest zapewnienie stabilności z natury niestabilnego stawu, a czasami obciążenie pracą jest zbyt duże.

Najczęstsze przyczyny bólu ramion

Istnieje wiele problemów, które mogą prowadzić do bólu ramion, w tym:

  • Uszkodzenie mankietu rotatora
  • Zwichnięcie
  • Bursitis
  • Tendonitis
  • Artretyzm
  • Niestabilność
  • Złamanie

Podczas gdy ból jest z pewnością pierwszą rzeczą, którą zauważysz, gdy pojawi się problem, wiele z wymienionych powyżej kwestii może prowadzić do ograniczonej mobilności.

Kiedy szukać leczenia

W Genesis Regenerative Sports and Aesthetic Medicine wierzymy, że żaden ból nie powinien być ignorowany. Przecież to sposób, w jaki organizm sygnalizuje, że istnieje problem, a jeśli zignorujesz ten sygnał, ryzykujesz, że na końcu drogi pojawią się znacznie większe problemy.

Weźmy na przykład dokuczliwy ból w ramieniu po grze w tenisa lub pomalowaniu pokoju w domu. Jeśli ten ból ustąpi po dniu lub dwóch dniach odpoczynku, prawdopodobnie jesteś w dobrej formie. Ale jeśli ból utrzymuje się w każdej chwili, gdy wkładasz ramię do pracy, jest to znak, że istnieje większy problem w grze, coś, co wykracza poza obolałe mięśnie. Im bardziej ignorujesz wołanie ciała o pomoc, tym więcej szkód może się nagromadzić.

W takich przypadkach prosimy o przybycie do nas, abyśmy mogli przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się wewnątrz twojego stawu. Jeśli znajdziemy jakiś problem, możemy podjąć niezbędne kroki, aby rozpocząć proces leczenia, które mogą obejmować:

Terapia plazmą bogatą w płytki (PRP)

Płytki krwi zawierają potężne czynniki wzrostu, które wymagają dodatkowych zasobów, aby stworzyć optymalne środowisko lecznicze. Dzięki naszym zastrzykom PRP, tworzymy koncentrat własnych płytek krwi i przekierowujemy je do Twojego ramienia, gdzie będą pracować nad odbudową i naprawą uszkodzonej tkanki łącznej.

Zastrzyk z tłuszczu

Komórki macierzyste są prawdopodobnie najpotężniejszym zasobem Twojego organizmu, ponieważ mają niesamowitą zdolność do przekształcania się w różne komórki, które pomagają w regeneracji tkanek. Dzięki naszemu systemowi Lipogems®, pobieramy Twoje własne komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej, która zawiera 100-500 razy więcej składników reparacyjnych. Następnie przetwarzamy i ponownie wprowadzamy te komórki do Twojego barku.

Wstrzyknięcie aspiratu szpiku kostnego

Oprócz tkanki tłuszczowej, w szpiku kostnym można znaleźć również mezenchymalne komórki macierzyste. Aby zebrać te komórki macierzyste, delikatnie aspirujemy do szpiku kostnego, aby zebrać te lecznicze zasoby, a następnie ponownie wstrzykniemy je do Twojego ramienia.

TenJetⓇ

Jeśli ból barku wynika z problemu ze ścięgnem, oferujemy TenJet, który jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, w którym usuwamy i odsysamy uszkodzoną tkankę, torując drogę do zdrowszego wzrostu.

Terapia fizyczna

Bez względu na to, jakie leczenie zdecydujemy się zastosować, aby złagodzić ból ramion, istnieje duże prawdopodobieństwo, że fizykoterapia odegra nieocenioną rolę w odzyskaniu przez te ciężko pracujące stawy siły, mobilności i zakresu ruchu.

Nawet jeśli stwierdzimy, że nie ma nic złego, a wszystkie potrzeby związane z barkiem to odrobina odpoczynku, i tak powinieneś się z nami spotkać, aby dokonać dokładnej oceny, ponieważ ten spokój ducha jest również nieoceniony.