Jak pozbyć się rozszerzonych naczynek na twarzy?

jak pozbyć się naczynek na twarzyNa laserowe usuwanie naczynek można zdecydować się nawet wówczas, gdy znajdują się one na twarzy. Skuteczność zabiegu jest uzależniona od kilku czynników, powinien być on więc wykonywany przede wszystkim wtedy, gdy stan skóry pacjenta jest stabilny. Sam proces jest efektem dwóch etapów. W pierwszej kolejności należy zamknąć te naczynia, które są płytko położone, w dalszej zaś – te, które znajdują się w głębszych warstwach skóry, w odstępie co najmniej 3 tygodni. Zabieg jest w pełni bezpieczny, choć nie wolno nam zapominać o tym, że nie rozwiązuje on przyczyn, a jedynie skutki problemu.

jak usunąć naczynka na twarzySama metoda laserowa uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych. Zabieg bazuje na naświetlaniu tego naczynka, w obrębie którego doszło do zmian. Energia świetlna jest pochłaniana przez hemoglobinę, jej zamiana na ciepło przyczynia się zaś do tego, że podnosi się temperatura krwi. W dalszej kolejności dochodzi do uszkodzenia ściany naczynka, które, gdy dojdzie już do jego zamknięcia, samoistnie jest usuwane z organizmu. W odniesieniu do skóry płytko unaczynionej o zabiegu mówi się często jako o znakomitej profilaktyce.

usuwanie naczynek na twarzyCzęsto zaleca się go też w profilaktyce trądziku różowawego. Jego efekty nie są widoczne natychmiast, sam zabieg jest jednak nie tylko krótki, ale również nieuciążliwy, natychmiast po jego zakończeniu można więc wrócić do obowiązków zawodowych. Same czynności zabiegowe poprzedza analiza stanu skóry pacjenta i jej unaczynienia. Odpowiada za nią doświadczony kosmetolog lub lekarz. W trakcie wywiadu i badań dochodzi do doboru właściwych parametrów lasera, widocznych efektów można zaś spodziewać się już po kilku zabiegach. Sam zabieg można wykonywać bez względu na porę roku, niewiele osób decyduje się jednak na niego latem. Kuracja często wymaga też regularnego powtarzania, ilość zabiegów jest zaś ustalana indywidualnie i waha się od 3 do 5.