Jak poradzić sobie z pajączkami na nogach?

jak radzić sobie z pajączkamiPajączki pojawiające się na naszej skórze – między innymi na nogach – uważane są zazwyczaj jedynie za defekt wyglądu, równocześnie jednak mało kto dostrzega znacznie poważniejsze zagrożenia, jakie mogą z nich wynikać. Przede wszystkim ich pojawianie się często świadczy o istotnych zaburzeniach krążenia żylnego. Niestety, często popełniamy dość poważny błąd zgłaszając się z tym problemem do lekarza dopiero w momencie, gdy wystąpią inne, towarzyszące temu dolegliwości, w tym momencie jest już za późno na podjęcie faktycznie skutecznego i szybkiego leczenia.

pajączki na nogachDo tych najłatwiejszych do zaobserwowania należą oczywiście naczynka pojawiające się na twarzy – jedną z wielu ich przyczyn jest między innymi delikatna cera i wrażliwość na różne zmiany atmosferyczne. Dobrą wiadomością jest jednak to, że w wielu przypadkach można sobie z nimi poradzić za pomocą zwykłych kosmetyków, jeśli jednak nie przyniosą nam one oczekiwanych efektów, to powinniśmy skorzystać z możliwości medycyny estetycznej. Pajączki pojawiające się na nogach mogą równie mocno psuć nasz wygląd zewnętrzny, ale równocześnie stanowią one zapowiedź groźniejszych już dolegliwości. Przede wszystkim mogą to być żylaki – z tego powodu należy zgłosić się do odpowiedniego lekarza od razu po ich zaobserwowaniu. Rozszerzające się naczynka krwionośne mogą mieć wiele przyczyn.

jak usunąć pajączkiBardzo często są to kwestie genetyczne, odziedziczone po rodzicach. Oprócz tego mogą one pojawiać się przy zbytnim przeciążaniu nóg – nie chodzi tu jednak o uprawianie sportu, które może zmniejszać powstawanie takich dolegliwości. Przyczyną jest między innymi nieodpowiednie obuwie czy noszenie ciasnych, utrudniających normalne krążenie ubrań. W ramach profilaktyki warto walczyć z nałogiem palenia papierosów czy nadwagą. Powinniśmy również zadbać o swoją dietę i włączyć do niej jak najwięcej produktów będących źródłem witaminy A, C oraz E. Do najlepszych propozycji zaliczają się oczywiście warzywa, owoce, oraz kasza i orzechy – tych rzeczy nie powinno brakować w naszym codziennym jadłospisie.