Co to są wypełniacze skórne i czy są one dla mnie odpowiednie?

Wraz z wiekiem wielu z nas zacznie zauważać, jak stopniowo pojawiają się oznaki starzenia się naszego ciała. Jedną z najbardziej znanych oznak starzenia się, które możemy rozwijać, są zmarszczki. Podczas gdy istnieje niewiele naturalnych możliwości pozbycia się lub zmniejszenia zmarszczek i linii mimicznych po ich pojawieniu się na twarzy, istnieje niechirurgiczny zabieg, który może pomóc w wypełnieniu linii mimicznych i spłyceniu skóry w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek. Zabieg ten nazywany jest wypełnianiem skóry, i może być dokładnie tym, czego szukasz.

Wypełniacze skórne są zabiegiem wartym rozważenia, jeśli martwi Cię pojawienie się zmarszczek i linii mimicznych na twarzy w szczególności. Aby jednak nieco lepiej zrozumieć substancje wypełniające skórę, w niniejszym artykule przeczytamy kilka informacji na ich temat, dzięki czemu ludzie będą mogli podjąć świadomą decyzję, czy osobiście uważają, że jest to dla nich odpowiedni zabieg.

Podobnie jak w przypadku samego zabiegu, ważne jest, aby zastanowić się nad tym, gdzie można wykonać zabieg wypełnienia skóry. Jesteśmy szanowanym i akredytowanym dostawcą najwyższej jakości zabiegów kosmetycznych. Nasz rosnący zbiór świecących recenzji od naszych byłych i obecnych pacjentów mówi sam za siebie. Możecie być Państwo pewni, że będziemy dysponować fachową wiedzą i talentem, aby zapewnić Państwu najwyższej jakości zabiegi.

Jak działają wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne składają się z naturalnego, biodegradowalnego kwasu zwanego kwasem hialuronowym, który jest używany do wspomagania produkcji kolagenu. Wygładza on skórę i nadaje jej młodzieńczy wygląd poprzez wygładzenie zmarszczek i drobnych linii, które mogą znajdować się na jej powierzchni.

Komórki skóry, które mają w sobie wystarczającą ilość substancji nawilżających i odżywczych, są bardziej zdolne do podnoszenia i zwiększania objętości skóry oraz zapobiegają jej obwisaniu. Płyn hialuronowy jest wykorzystywany przez komórki skóry do tego celu, a następnie skóra ma za zadanie produkować jego więcej. Zazwyczaj jednak z wiekiem nasza skóra nie jest już w stanie produkować płynu hialuronowego w tempie, które jest szybsze niż to, jak szybko komórki skóry go wchłaniają.

To właśnie tam powstają wypełniacze skórne z żelu hialuronowego. Wypełniacze skóry są wstrzykiwane w zatopione obszary twarzy i/lub obszary z drobnymi liniami i zmarszczkami, aby uzupełnić własne zasoby płynu hialuronowego organizmu. Dzięki temu twarz wygląda na bardziej szczotkowaną i objętościową, a jednocześnie subtelnie i skutecznie odmładza. Oprócz uzupełniania płynu hialuronowego w organizmie, wypełniacze skórne pomagają również organizmowi w produkcji świeżego kolagenu i elastyny, które są bardzo ważne, aby skóra miała miękką konsystencję i aby pozostała wystarczająco elastyczna.