Charakterystyka laserowego usuwania zmian naczyniowych na skórze nóg

usuwanie zmian naczyniowychWiele pań nie tylko zmaga się z widocznymi zmianami naczyniowymi na nogach, ale również przyznaje, że są one w ich przypadku niezwykle poważnym problemem. Do niedawna położenie pacjentek komplikowało i to, że zmiany te były trudne do usunięcia. Zabiegi chirurgiczne groziły bliznami i infekcjami, kojarzyły się też z długim okresem rekonwalescencji. Optymizmem nie napawały również bardziej nowoczesne metody, i w ich przypadku nie dało się bowiem uniknąć znieczulenia miejscowego. Na szczęście, dziś można już mówić o ciekawej alternatywie dla tych propozycji, istnieje bowiem zabieg pozwalający tak na rozjaśnienie pajączków, jak i na uporanie się z siatkami naczyniowymi bez konieczności wprowadzania nacięć i jedynie z minimalnym dyskomfortem. Alternatywą tą jest zabieg z użyciem lasera.

zabieg usuwania naczyńOryginalność tej technologii polega na zastosowaniu impulsów światła laserowego z odpowiednio dobraną długością fal. Fale te obkurczają naczynia krwionośne i sprawiają, że zmiany przestają być widoczne. Samo światło lasera musi przeniknąć przez naskórek, a jego działanie rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym dociera do naczyń krwionośnych. Nie uszkadza ono skóry, sam zabieg nie wiąże się zaś ze skutkami ubocznymi. Skuteczność zabiegu jest przede wszystkim zasługą lasera z falami o długości 1064 nanometrów. To właśnie one wysyłają energię do krwi i ścianek naczyń krwionośnych, a ta jest absorbowana przez hemoglobinę. Podgrzanie hemoglobiny doprowadza do koagulacji naczynia krwionośnego, które najpierw obkurcza się, potem zaś obumiera.

jak usunąć zmiany naczynioweWśród zalet zabiegu wymienia się przede wszystkim jego nieinwazyjność i krótki czas trwania, zwraca się jednak uwagę i na minimalne skutki uboczne oraz możliwość szybkiego powrotu do pełni sił. Poddające się mu pacjentki doceniają i to, że zabieg jest skuteczny nie tylko w przypadku pajączków, ale i wówczas, gdy ich problemem są zmiany siateczkowe, nie można zaś nie docenić i tego, że odbywa się w komfortowych warunkach. Po zabiegu warto przestrzegać kilku zaleceń. Najważniejsze mówi o tym, aby przez co najmniej cztery tygodnie unikać nie tylko opalania się, ale i nadmiernej ekspozycji na słońc. Warto zrezygnować z masarzy, solarium, sauny i basenu, pierwsze dziesięć dni to przy tym okres, w czasie którego nie zaleca się nadmiernej aktywności fizycznej. Po zabiegu można wspomagać się preparatami witaminowymi oraz maściami i kosmetykami przyspieszającymi gojenie się ran.